Polonia Głubczyce - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

Polonia Nysa Polonia Głubczyce
Polonia Nysa   Polonia Głubczyce
2018-09-22, 16:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 43, wczoraj: 523
ogółem: 1 506 510

statystyki szczegółowe

Aktualności

III-LIGOWY RAPORT POLONIUSZA cz. 1

  • autor: Popel_OGL, 2017-07-18 10:13

 

Oto co słychać w Polonii i u jej rywali w okresie przygotowań do rywalizacji na III-ligowym froncie w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018.

 

 
POLONIA GŁUBCZYCE 

Trenerem został Wojciech Lasota, który zastąpił Piotra Jamułę i Jakuba Milewskiego, których wspierał trener bramkarzy Zbigniew Biliński.
Treningi: od 11. lipca
Odchodzą: Szymon Grek (Ruch Zdzieszowice, koniec wypożyczenia), Patryk Krywko (wyjazd z Głubczyc), Wojciech Rudziński (Fortuna Głogówek)
Przychodzą: Jacek Broniewicz (?, Unia Racibórz), Rafał Kiklaisz (?), Bartosz Sobczyński (?, Odra Opole), Sylwester Szymański (?, KS Krapkowice, Kacper Pawlus (?, Małapanew Ozimek), Maciej Krawiec (?, Pomologia Prószków)
Gry kontrolne: Unia Turza Śląska (19.07), Polonia Nysa (22.07), KS Krapkowice (26.07), Turniej o Puchar Głubczyckiego Starosty 
  
FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Odchodzą: Michał Chyrek (Warta Poznań?)
Gry kontrolne: Warta Gorzów 3–0
 
GÓRNIK II ZABRZE

Zarząd klubu podziękował za pracę szkoleniowcowi zespołu rezerw Józefowi Dankowskiemu i jego asystentowi Markowi Kostrzewie.
 
GWAREK TARNOWSKIE GÓRY - beniaminek

Odchodzą: Rafał Kuliński (GKS Katowice)
Gry kontrolne: LKS Wilki Wilcza 0–1, Sarmacja Będzin 3–1, Śląsk Świętochłowice (19.07), Sparta Lubliniec (22.07), Spójnia Landek (26.07), KS Olkusz (29.07)
 
KS KGHM ZANAM POLKOWICE

Odchodzą: Dawid Wacławczyk (Odra Chobienia), Radosław Karpiński (Odra Ścinawa)
Gry kontrolne: Jarota Jarocin 0–1, Górnik Złotoryja (19.07), Świt Skolwin (22.07), AKS Strzegom (26.07), Zagłębie II Lubin (29.07)
 
LECHIA DZIERŻONIÓW

Treningi: od 6. lipca
Odchodzą: Maciej Tomaszewski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza?), Jakub Bolisęga (Górnik Zabrze?), bramkarz Łukasz Malec (Bielawianka Bielawa)
Gry kontrolne: Orzeł Ząbkowice (15.07), Górnik Wałbrzych (19.07)
 
MIEDŹ II LEGNICA

Trenerem został Radosław Bella, który zastąpił Piotra Jacka.
Odchodzą: Lucjan Zieliński (MKS Kluczbork, wypożyczenie)
 
PIAST ŻMIGRÓD

Treningi: od 11. lipca 
Odchodzą: Grzegorz Mazurek i Krystian Jajko (obaj Legionovia Legionowo), Marek Nowicki (II trener), Ahmed Abdullah (Warta Poznań?), Filip Kendzia (GKS Bełchatów) 
Przychodzą: Wojciech Bzdęga (Rawia Rawicz), Michał Juchacz i Krzysztof Sikora (obaj Formacja Port 2000 Mostki) – ten drugi także jako II trener
Gry kontrolne: Reprezentacja Polski Amatorów 2–1, Lech II Poznań 0–2, Sokół Wielka Lipa (19.07), Krobianka Krobia (22.07), Obra Kościan (29.07)
 
PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE

Odchodzą: Rafał Adamek (GKS 1962 Jastrzębie, GKS Tychy?), Kamil Glenc (Naprzód Borucin?)
Przychodzą: bramkarz Jakub Świerczek (GKS Jastrzębie), Mateusz Szatkowski (Ruch Zdzieszowice) 
Gry kontrolne: Stal Bielsko-Biała 3–0, Polonia Bytom 3–1, GKS 1962 Jastrzębie 1–4, Unia Racibórz (29.07)
 
REKORD BIELSKO-BIAŁA

Trenerem został Piotr Jaroszek, który zastąpił Wojciecha Gumolę.
Treningi: od 10. lipca
W niedzielę 16. lipca Rekord na swoim boisku w Cygańskim Lesie w rundzie wstępnej Pucharu Polski podejmował GKS Bełchatów. Zgromadzonych 1000 widzów obejrzało dobre widowisko i osiem goli, przeżyło sporo emocji, ale wynik końcowy usatysfakcjonował wyłącznie II-ligowca, który wygrał awansował do I rundy...
Rekord Bielsko-Biała – GKS Bełchatów 2–6 (2–3)
 
RUCH ZDZIESZOWICE

Trenerem został Aleksander Kalbron, który zastąpił Adama Noconia. 
Odchodzą: Grzegorz Kleemann i Wojciech Kochański (MKS Kluczbork), Bartłomiej Kolanko i Mateusz Marzec (Odra Opole), Mateusz Szatkowski (Pniówek 74 Pawłowice)
Przychodzą: Filip Żurawski (LZS SBB Energy Kup), Mateusz Pałach (Śląsk Wrocław juniorzy), Szymon Grek (Polonia Głubczyce, powrót z wypożyczenia), Krzysztof Werner (powrót z wypożyczenia)
Gry kontrolne: Polonia Bytom 1–0, MKS Kluczbork 0–1
W sobotę 15. lipca Ruch Zdzieszowice na własnym obiekcie podejmował w rundzie wstępnej Pucharu Polski Olimpię Elbląg. Mecz czołowego III-ligowca z solidnym II-ligowcem zakończył się sukcesem gospodarzy. Emocji było co niemiara: 6 goli, 10 żółtych kartek, trener gości wyrzucony na trybuny, dogrywka, seria rzutów karnych (3 z 4 obronił bramkarz Ruchu)… W I rundzie PP (22-23 lipca) Ruch zagra w Zdzieszowicach z Gryfem Wejherowo, który wyeliminował innego III-ligowca z „naszej” grupy - rezerwy Zagłębia Lubin.
Ruch Zdzieszowice – Olimpia Elbląg 3–3 (2–1, 3–3), karne 3–1.
„Opiłki-Polonijki”: 52 minuty w barwach Ruchu zagrał nasz były zawodnik Karol Wanat.  
 
SKRA CZĘSTOCHOWA

Odchodzą: Przemysław Sawicki, Kamil Witkowski, Bartosz Dysza, Rafał Kotecki, Andrzej Piecucha
Przychodzą: Patryk Mularczyk (przedłużenie wypożyczenia, Zagłębie Sosnowiec?), Daniel Rumin (przedłużenie wypożyczenia, Raków Częstochowa), Oktawian Obuchowski (przedłużenie wypożyczenia, SMS Łódź), Eryk Krupa (Karpaty Krosno), Łukasz Krzczuk (GKS Tychy), Marcin Masłowski (Ravia Rawicz)
Gry kontrolne: GKS Bełchatów 2–3, Warta Działoszyn 1–1, Raków Częstochowa 1–2 
 
STAL BIELSKO-BIAŁA

Trenerem został Adam Nocoń, który zastąpił Dariusza Okonia. 
Treningi: od 3. lipca
Odchodzą: Krzysztof Chrapek (?), Juraj Dancik (?), Damian Szczęsny (?)
Gry kontrolne: Pniówek 74 Pawłowice 0–3, ROW 1964 Rybnik 1–1, Ruch Radzionków 2–3
 
STAL BRZEG

Treningi: od 10. lipca.
Odchodzą: bramkarz Kacper Majchrowski (MKS Kluczbork), Łukasz Żegleń (KKS Kalisz), Piotr Kucharczyk (?), Patryk Sowiński (powrót z wypożyczenia), Dennis Gordzielik (Piast Strzelce Opolskie?), Rafał Mikła (?), Marcin Mazur (MKS Oława?)
Przychodzą: Dominik Bronisławski (Górnik Wałbrzych) 
Gry kontrolne: LZS Starowice 2–3, KKS Kalisz 0–2 
Nastąpiła zmiana gospodarza meczu I kolejki III ligi. Mecz Ślęzy Wrocław ze Stalą Brzeg odbędzie się 5 sierpnia w Brzegu.
 
STILON GORZÓW WLKP. – beniaminek

Powołany został nowy zarząd, którego prezesem został Marek Safanów. 
Odchodzą: najlepszy strzelec Paweł Posmyk 
Przychodzą: Bartosz Flis (Błękitni Stargard), Łukasz Zakrzewski (Pogoń II Szczecin)
Gry kontrolne: Miedź Legnica 0–3, Warta Gorzów 1–1, Błękitni Stargard Gd. (18.07), Puchar Polski (I runda) lub mecz towarzyski (22.07), Victoria Seelow (25.07), Warta Międzychód (29.07), Pogoń II Szczecin (29.07), Świt Skolwin (01.08)
W niedzielę 16. lipca Stilon w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski przegrał u siebie z beniaminkiem I ligi Puszczą Niepołomice 1–3.
 
ŚLĘZA WROCŁAW

Odchodzą: Jarosław Krawczyk (koniec kariery)
Gry kontrolne: Szkółka Piłkarska ARS Football Dzierżoniów 8–2
Nastąpiła zmiana gospodarza meczu I kolejki III ligi. Mecz Ślęzy Wrocław ze Stalą Brzeg odbędzie się 5 sierpnia w Brzegu.
 
UNIA TURZA ŚLĄSKA

Odchodzą: Łukasz Czajka (Górnik Zabrze), Dawid Mikołajec i Dawid Fugiel (zrezygnowali z gry), Patryk Dudziński (Zameczek Czernica, Iskra Pszczyna?), Paweł Polak (ROW Rybnik?), Szymon Gałecki, Dawid Pawlusiński i Krystian Dudała (wszyscy koniec wypożyczenia?)
Gry kontrolne: Ruch Chorzów 0–3, Odra Centrum Wodzisław 1–2, Płomień Połomia 1–2, Polonia Głubczyce (19.07)
 
ZAGŁĘBIE II LUBIN – beniaminek

W niedzielę Gryf Wejherowo (16.07., Puchar Polski), KS KGHM ZANAM Polkowice (III liga, 29.07)

 

 

Opracował „Poloniusz”

Źródło: 
www.nto.pl; www.pilkarski.falubaz.com; www.gornikzabrze.pl; www.tsgwarek.pl; www. kspolkowice.pl; www.lechia.dzierzoniow.pl; www.miedzlegnica.eu; 
www.piast-zmigrod.pl; www.gkspniowek.futbolowo.pl; www.bts.rekord.com.pl; www.ruchzdzieszowice.pl; www.ks-skra.pl; www.pilkanozna.bks.bielsko.pl; www.stalbrzeg.futbolowo.pl; www.stilon.gorzow.pl; www.slezawroclaw.pl; www.uniaturza.pl; www.zaglebie.com.


  • Komentarzy [3]
  • czytano: [516]
 

autor: ~anonim 2017-07-18 11:06:56

avatar Brawo Poloniusz!


autor: ~Poloniusz 2017-07-18 11:58:37

avatar Wygląda na to, że małe "zawirowania finansowe' mają Stilon Gorzów i Falubaz. Lubuskie odpadnie z rozgrywek?


autor: ~S 2017-07-19 07:29:46

avatar obie lubuskie ekipy wystartują w lidze


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Polonia GłubczyceStart Namysłów
Polonia Głubczyce 0:1 Start Namysłów
2018-09-15, 16:00:00
     

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 6
Polonia Głubczyce 0:1 Start Namysłów
Porawie Większyce 3:3 Piast Strzelce Opolskie
Victoria Chróścice 1:3 Swornica Czarnowąsy
Małapanew Ozimek 2:2 LZS Starowice
MKS Gogolin 3:1 Chemik Kędzierzyn - Koźle
Skalnik Gracze 0:0 Unia Krapkowice
OKS Olesno 1:4 Polonia Nysa
TOR Dobrzeń Wielki 7:4 Pogoń Prudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 7
Polonia Nysa - Polonia Głubczyce
Swornica Czarnowąsy - Małapanew Ozimek
MKS Gogolin - LZS Starowice
Pogoń Prudnik - Porawie Większyce
Start Namysłów - TOR Dobrzeń Wielki
OKS Olesno - Unia Krapkowice
Piast Strzelce Opolskie - Victoria Chróścice
Chemik Kędzierzyn - Koźle - Skalnik Gracze