A jednak Gronowice...

• autor: dario-spiker, 2017-04-27 15:41

1/2 Pucharu Polski

LZS Gronowice - Polonia Głubczyce 1-0

Gronowice - Polonia Głubczyce 1-0 (0-0)
1-0 Babiarz - 73

Polonia: Kozdęba - Bury, Wiciak, Czarnecki, Lenartowicz - Forma (50. Fedorowicz), Kobylnik, Krywko (78. Zawadzki), Churas (67. Grek), Jamuła - Bawoł. Trener Andrzej Marców.

Piękna przygoda drużyny Gronowic w Pucharze Polski trwa. Ten sezon jest dla nich zresztą wyjątkowy i najlepszy w historii. Liczą się w walce o awans do 4 ligi, a finale wojewódzkiego Pucharu Polski zagrają 24 maja przy sztucznym oświetleniu na stadionie w Kluczborku z Ruchem Zdzieszowice. We wcześniejszych rundach pucharowych zmagań w Gronowicach przegrywały będące w czołówce 4 ligi: Sta­rowice i Po-Ra-Wie Więk­szyce, a także inny 4-ligowiec - Pogoń Prudnik. W środowym półfinale ofiarą padła Polonia Głubczyce czyli kolejny zespół z czołówki 4 ligi. Jedyna bramka meczu padła w 73. min. Obrońca gości Rafał Czarnecki zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki i uprzedził go Kamil Babiarz, który za chwilę skierował futbolówkę do siatki. Po ostatnim gwizdku arbitra wraz z kolegami z zespołu miał okazję do wielkiej radości. Babiarz tym golem zrehabilitował się za niewykorzystane okazje w pierwszej połowie. W 12. min miał idealną okazję, ale trafił w poprzeczkę. W 30. min jego strzał obronił natomiast golkiper Polonii Dawid Kozdęba. Wynik spotkania mógł też otworzyć - z tym, że dla Polonii - Jamuła, ale trafił w słupek.