Polonia Głubczyce - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

Polonia Nysa Polonia Głubczyce
Polonia Nysa   Polonia Głubczyce
2018-09-22, 16:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 279, wczoraj: 639
ogółem: 1 507 797

statystyki szczegółowe

Aktualności

Krótko i na temat - rozwiązanie juniorów starszych...

  • autor: dario-spiker, 2017-03-29 15:56

 

          Prezes Zarządu KS Polonia Głubczyce zabrał głos

w sprawie wycofania z rozgrywek Juniorów Starszych Polonii

W styczniu podjęta została trudna decyzja w klubie. Decyzja Zarządu nie byłą jednogłośna odnośnie rozwiązania drużyny Juniorów Starszych. Już jesienią pojawiały się jednak problemy z frekwencją zarówno na treningach, jak i na meczach. Zdarzały się sytuacje, iż w treningu brało udział 6 zawodników a na mecze nie potrafiła zebrać się pełna jedenastka. W styczniu, na spotkaniach organizacyjnych dwa razy zjawiła się grupa chętnych do grania i trenowania w ilości 7 osób. Pozostała grupa przekazała informacje przez obecnych zawodników, iż mogą tylko przychodzić na mecze, ale nie mają czasu na treningi. Uznałem,        iż tak postawiona sprawa nie daje żadnego rozwoju w tej kategorii wiekowej i drużyna została rozwiązana. Zawodnicy, którzy chcieli grać nadal w piłkę, trafili do innych klubów na zasadzie wypożyczenia. Zawodnicy z rocznika 2000zostali włączeni do drużyny juniorów młodszych. Pojawiały się różne propozycje odnośnie funkcjonowania juniorów, były propozycje połączenia juniorów starszych z juniorami młodszymi. Uznałem,   iż będzie to ze szkoda dla dobrze zorganizowanej grupy juniorów młodszych, gdzie frekwencja na treningach sięga 22 zawodników. Jest to grupa złożona z trzech roczników, którzy będą ze sobą trenowali do juniora starszego. Za 1,5 roku ponownie w klubie będą juniorzy starsi.

Niż demograficzny, kluby zrzeszone w LZS-ach jak i inne dyscypliny sportowe w Głubczycach będą zawsze wpływać na ilośc grup młodzieżowych. Zespoły młodzieżowe zawsze będą tworzone, a ich kategoria wiekowa będzie uzależniona od liczebności zawodników. Polonia szkoliła młodzież i dalej będzie to robiła. Nic nie zostało celowo zlikwidowane. Zmusiła do tego sytuacja kadrowa jak i nastawienie zawodników.

 

Ze sportowym pozdrowieniem Prezes KS Polonia Głubczyce - Marek Curyło

źródło: Poloniusz nr 58, autor Robert Stebnicki

 

/DK/

KS 1945 PG


  • Komentarzy [3]
  • czytano: [402]
 

autor: ~anonim 2017-03-29 19:18:55

avatar trudno że tak się stało ,ale skoro tak było jak przedsawił Prezes to decyzja słuszna.Bardzo załuję ale nie mogę być jutro na zebraniu ale mam pytanie do prezesa chodzi o karnety czy klub się nad tym zastanawiał napewno byli by chętni.


autor: ~LONIC 2017-04-01 11:57:49

avatar Pięknie sie pan wytłumaczył!!!ale czy nie zastanawiał sie pan dlaczego tak sie stało?to odpowiem panu.juniorzy dzieki pana polityce nie mają motywacji ,żeby grać bo i tak po zakończeniu wieku odchodzą gdyż nie stawia sie na nich w pierwszej drużynie,woli pan obcych zawodników ,aby tylko zająć 1 miejsce w lidze i awansować.To pana ambicja !!!a jak już się jakiś dostanie do pierwszego zespołu to siedzi na ławie.To jest wstyd żeby w takim klubie z tradycjami nie utrzymać juniorów.


autor: ~Romario 2017-04-02 20:08:43

avatar W przeciwieństwie do wielu krytykujących decyzję zarządu Polonii, bywałem na treningach i meczach juniorów. Chętnie poznałbym nazwiska juniorów, których umiejętności i ich predyspozycje do gry w pierwszej drużynie nie zostały docenione przez kolejnych trenerów (debiuty w seniorach zaliczyło niewielu). Gdyby ambicje prezesa i los Polonii zależały od eksplozji talentów naszych juniorów nie byłoby tego tematu. Wszyscy chcemy oglądać w barwach Polonii naszych wychowanków, ale... musimy jeszcze chyba jakiś czas na to poczekać...


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Polonia GłubczyceStart Namysłów
Polonia Głubczyce 0:1 Start Namysłów
2018-09-15, 16:00:00
     

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 6
Polonia Głubczyce 0:1 Start Namysłów
Porawie Większyce 3:3 Piast Strzelce Opolskie
Victoria Chróścice 1:3 Swornica Czarnowąsy
Małapanew Ozimek 2:2 LZS Starowice
MKS Gogolin 3:1 Chemik Kędzierzyn - Koźle
Skalnik Gracze 0:0 Unia Krapkowice
OKS Olesno 1:4 Polonia Nysa
TOR Dobrzeń Wielki 7:4 Pogoń Prudnik

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 7
Polonia Nysa - Polonia Głubczyce
Swornica Czarnowąsy - Małapanew Ozimek
MKS Gogolin - LZS Starowice
Pogoń Prudnik - Porawie Większyce
Start Namysłów - TOR Dobrzeń Wielki
OKS Olesno - Unia Krapkowice
Piast Strzelce Opolskie - Victoria Chróścice
Chemik Kędzierzyn - Koźle - Skalnik Gracze