Przed Nami 5. kolejka IV-ligi...

• autor: dario-spiker, 2016-08-26 07:52

Zapowiedź 5. kolejki IV-ligi

Nowa Trybuna Opolska

źródło: http://www.nto.pl/sport/a/przed-5-kolejka-4-ligi-starcie-bylych-3ligowcow,10554540/

autor: Marcin Sabat, Nowa Trybuna Opolska

Po czterech kolejkach w Bank Spółdzielczy w Leśnicy 4 lidze zespoły podzieliły się na kilka grup, a w każdej odbędą się w sobotę ważne spotkania.

Frapująco zapowiada się mecz w Ozimku, dokąd przyjedzie lider z Czarnowąsów. Swornica wygrała wszystkie cztery spotkanie i prowadzi w tabeli (za nią jest Polonia Głubczyce, która też ma komplet zwycięstw, ale także zaległy mecz do rozegrania), a kilku doświadczonych graczy w ekipie trenera Wojciecha Scisły wyraźnie robi różnicę. - Nie do końca jesteśmy beniaminkiem, choć w czwartej lidze byliśmy ostatnio cztery lata temu - przypomina Scisło. - Kilku piłkarzy zostało jeszcze z okresu występów w trzeciej lidze, a inni doświadczeni i obiecujący do nas dołączyli. W okręgówce znaleźliśmy się w ostatnim roku z musu, po kłopotach organizacyjnych, ale szybko się odbudowujemy. Z kategorii Sport Początek losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów 2016/2017 o godzinie 18 Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów 2016/2017 [KIEDY, TRANSMISJA TV, LIVE] Na zdjęciu: Adam Sokołowski z młociarką Anitą Włodarczyk, która w Rio de Janeiro nie tylko zdobyła złoty medal olimpijski, ale na dodatek pobiła o ponad Adam Sokołowski, mistrz kibiców, wrócił z igrzysk w Rio de Janairo Małapanew ma za sobą bardzo dobrą wiosnę, która dała miejsce na podium. W zespole latem zaszły zmiany, ale kto wie czy w finale nawet nie na lepsze. Ekipa z Ozimka przystąpi do spotkania wypoczęta, bo przez dwa tygodnie jej piłkarze nie grali, gdyż przełożono im dwa mecze. Przed „Sworą” za to trzeci mecz w ciągu 10 dni.

- Damy radę, ale czeka nas starcie z dobrze poukładaną drużyną - mówi trener Scisło. - Mamy dobry zespół, potrafimy doświadczeniem i spokojem opanować sytuację na boisku. Dobry start dodał skrzydeł, ale nie ma samozachwytu. To spotkanie dwóch kandydatów do miejsca w czołówce, a zupełnie inny mecz na „szczycie” odbędzie się w Nysie. - Mimo dobrej gry zdobyliśmy ledwie punkt, a gramy z ostatnią w tabeli Pogonią Prudnik, więc czeka oba zespoły ważna konfrontacja - stwierdził Zbigniew Wandas, trener Polonii. - Mamy swoje kłopoty i bolączki, ale celem jest tylko wygrana. Do tej pory graliśmy wyłącznie z mocnymi rywalami i teraz musimy się odbić. - To też nasz cel, a kluczowe będzie przełamanie niemocy w ataku - dodaje trener Robert Latosik z Pogoni. - Brakuje nam napastnika, który wykończy akcje, bo sama dyspozycja jest dużo lepsza niż wyniki.

O pierwsze punkty grają jeszcze TOR Dobrzeń Wielki i KS Krasiejów, a zadanie nie będzie łatwe. Rywalem pierwszego jest bardzo dobrze poczynający sobie beniaminek z Głuszyny, a drugi podejmuje OKS Olesno. - Nie ma łatwych meczów i nie będzie, ale trzeba się koncentrować tylko na sobie - mówi Marek Moskal, trener Agroplonu Głuszyna. - Dobrze zaczęliśmy rozgrywki i chcemy kontynuować taką grę i wyniki. - Wygramy tylko jeżeli poprawimy wykończenie akcji ofensywnych - powiedział Grzegorz Krawczyk trener zespołu z Olesna. - Krasiejów to trudny teren, rywal może nastawić się na kontrę, a my tak czy siak, będziemy atakować, nie zapominając o obronie.