Polonia Nysa Polonia Głubczyce
2018-09-22, 16:00:00

O Polonii w NTO.

• autor: dario-spiker, 2016-07-23 16:06

Piłkarski raport. 4liga – Polonia Głubczyce.

Nowa Trybuna Opolska, Autor: Roman Stęprowski

źródło: http://www.nto.pl/sport/pilka-nozna/a/pilkarski-raport-4liga-polonia-glubczyce,10438205/

Poprzedni sezon w Saltex 4 lidze był popisem jednej drużyny – Stali Brzeg, która w „cuglach” wygrała rozgrywki. Gdyby nie Stal, takim hegemonem byłaby Polonia Głubczyce.

Na koniec sezonu Polonia do brzeżan straciła wprawdzie aż 13 punktów, ale nad trzecią w tabeli Małąpanwią Ozimek miała 14 oczek więcej. Wychodzi więc na to, że drużyna z Głubczyc może być faworytem kolejnych rozgrywek, tym bardziej, że w drużynie praktycznie nie zajdą żadne zmiany. - I to jest nasz największy sukces przerwy letniej, bowiem po udanym sezonie na kilku czołowych piłkarzy zakusy miały inne zespoły – przyznaje trener Polonii Marek Hanzel. - Było zainteresowanie choćby naszym snajperem Łukaszem Bawołem, jednak w komplecie rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu i wierzę, że też tak zaczniemy rozgrywki. Dwaj zawodnicy - bramkarz Dawid Kozdęba oraz obrońca Daniel Siodlaczek grali w Polonii na zasadzie wypożyczenia i teraz zostaną w klubie na stałe. Do szerokiej kadry doszło też kilku juniorów. Jedyny ubytek to bramkarz Radosław Woźniak, któremu regularne treningi kolidują z pracą. - Mamy dobry skład i w nowym sezonie postaramy się znowu walczyć o czołowe lokaty - dodaje trener Hanzel. - Nikt w klubie nie pompuje balona i nie ma mowy o walce o awans. Tym bardziej, że liga będzie bardzo wyrównana. W zeszłym sezonie poza Stalą poziom czołowych dziesięciu drużyn był bardzo zbliżony.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/sport/pilka-nozna/a/pilkarski-raport-4liga-polonia-glubczyce,10438205/

Polonia GłubczyceStart Namysłów
Polonia Głubczyce 0:1 Start Namysłów