Podsumowanie rundny jesiennej.

• autor: dario-spiker, 2015-12-28 08:08

Artykuł z Nowej Trybuny Opolskiej:

"Mamy czołowy zespół w województwie"

Na półmetku rozgrywek w IV-lidze Polonia Głubczyce jest znów w czołówce. Ale o awansie ciężko myśleć, bo Stal Brzeg jest poza zasięgiem.

W poprzednim sezonie Polonia doznała tylko czterech porażek i do końca pozostawała w walce o awans do III-ligi, a w Pucharze Polski odpadła dopiero po meczu z późniejszym triumfatorem Odrą Opole. Dobry sezon, rosnąca frekwencja na trybunach wydawały się zapowiedzią czegoś dobrego. Tylko, że latem zespół opuściło dwóch kluczowych graczy: Karol Wanat i Szymon Grek, a ta dwójka w dużej mierze decydowała o ofensywie Polonii i okazało się, że nie jest tak łatwo ich zastąpić, choć do Głubczyc wrócił wybitny snajper Łukasz Bawoł. Nowe rozgrywki podopieczni trenera Marka Hanzla zaczęli poniżej oczekiwań i możliwości, choć na inaugurację zremisowali 1-1 w Brzegu z głównym faworytem ligi. Potem tylko zremisowali ze słabym Skalnikiem Gracze i przegrali z beniaminkiem z Kup i Starowic oraz podzielili się punktami ze Startem Namysłów. Po siedmiu kolejkach Polonia miała 9 pkt i zajmowała 11. lokatę.

- Musieliśmy zmienić styl gry i nie do końca się odnajdywaliśmy - przyznał Marek Hanzel.

Potrzebowaliśmy czasu, ale przede wszystkim musieliśmy odzyskać skuteczność, bo to była nasza bolączka. Nie graliśmy źle, stwarzaliśmy okazje, ale bramki nie padały, a punkty uciekały. Szkoleniowiec wraz z piłkarzami na szczęście uporali się z kłopotami, i o ile inne zespoły łapał kryzys, o tyle Polonia się wyraźnie rozkręcała. W dziewięciu następnych spotkaniach doznała tylko jednej porażki, ale nieoczekiwanej, bo z nisko notowaną Spartą Paczków. Poza tym jeszcze tylko daw spotkania zakończyła bez kompletu punktów ( z MKS-em Gogolin i Porawiem Większyce). To sprawiło, że ekipa z Głubczyc awansowała aż na 2. miejsce w tabeli. Do Stali Brzeg traci jednak 15 punktów.

Źródło: Nowa Trybuna Opolska, autor: Marcin Sabat

więcej o podsumowaniu rundy jesiennej Saltex IV-ligi: