Saltex IV-liga

• autor: dario-spiker, 2015-11-15 10:45

Porawie Większyce - Polonia Głubczyce 2-2

relacja z meczu.

Po-Ra-Wie Większyce - Polonia Głubczyce 2-2 (1-1)
1-0 Kopiczko - 3., 1-1 Złoczowski - 27. (karny), 2-1 Kierdal - 52. (karny), 2-2 Bawoł - 71.

Po-Ra-Wie: Kopiczko - Matyja, Mętel, Atroszko, Gricner (85.Piechula) - Kozołup (88. Siodlaczek), Łebkowski, Kierdal, Gorzkowski (46. Ściański), Makowski - Jędrzejczyk. Trenerzy Kamil Stachura i Mariusz Janik.

Polonia: Woźniak - Sobociński, Lenartowicz, Wiciak, Jamuła - Złoczowski (85. Hanuszewski), Czarnecki, Kobylnik, Krywko (68. Rudziński) - Achtelik (60. Zalewski), Bawoł.

Trener Marek Hanzel.

Sędziował Krzysztof Stępień (Opole). Żółte kartki: Mętel, Kozołup - Czarnecki. Widzów 130.

W maju tego roku w spotkaniu obu drużyn padł remis 2-2, a jedną z bramek zdobył bramkarz miejscowych Bil. Sytuacja się powtórzyła w sobotę, ale tym razem na listę strzelców wpisał się Kopiczko.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/sport/pilka-nozna/iv-liga/art/9090067,saltex-4-liga-porawie-wiekszyce-polonia-glubczyce-22,id,t.html

W 2. min meczu na stadionie w Koźlu golkiper Po-Ra-Wie w świetnym stylu obronił w setkowej sytuacji Bawoła, po czym dość długo podnosił się z murawy. Kiedy już wstał rozpoczął grę dalekim wykopem. Piłka odbiła się dwukrotnie od murawy, porwał ją jeszcze wiatr i przelobowała zaskoczonego i bezradnego Woźniaka.

- To nieprawdopodobne, ale w drugim meczu z rzędu bramkę strzelił nam bramkarz, tyle że wcześniej zrobił to inny i z rzutu karnego - powiedział marek Hanzel, trener Polonii. - My pretensje możemy mieć głównie do siebie, bo choć przed przerwą wiatr nam nie pomagał, to Achtelik, Bawoł i Krywko mieli wymarzone okazje, aby zdobyć gola i już przesądzić o naszej wygranej.
Żadnemu nie udało się jednak pokonać Kopiczki i sztuki tej dokonał tylko Złoczowski, który wykorzystał w 27. min rzut karny podyktowany za zagranie ręką Mętela. Zresztą pierwszy strzał odbił bramkarz i skapitulował dopiero po dobitce. Na boisku dominowała walka, a lepsze wrażenie sprawiali już zresztą do końca goście. Tyle że w 52. min Krywko we własnym polu karnym faulował Łebkowskiego. Z 11 metra nie pomylił się Kierdal. - Po raz drugi w meczu objęliśmy prowadzenie i tylko dlatego można by mówić o niedosycie - ocenił Mariusz Janik, trener Po-Ra-Wia. - Co więcej w 65. min powinniśmy podwyższyć na 3-1, co załatwiło by sprawę ostatecznie., niestety w sytuacji sam na sam nie trafił Jędrzejczyk. Ale to rywal prezentował się lepiej, miał więcej dobrych okazji i w sumie remis należy uznać za dobry dla nas. Po stracie gola Polonia atakowała, ale Krywko w jednej z sytuacji się pogubił, a następnie nie trafił do pustej bramki z 7 metrów. Potem po akcji Rudzińskiego zrobił to Bawoł, a wygraną Polonii mógł dać sam Rudziński, który główkował po rzucie rożnym, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

autor: ~Poloniusz 2015-11-15 12:37:25

avatar Polonia w całym meczu goniła niekorzystny wynik i uratowała punkt. Ale jak się nie strzela w sytuacjach sam na sam, trudno o 3 punkty... Na szczęście wszyscy inni grali dla Polonii. Z Otmuchowem za TRZY!

autor: ~KIBIC 2015-11-16 10:14:51

avatar Nasz druzyna zagrała dobry mecz , duzo walki , zangażowania - brawo

Niestety nasi kibice na minus , nie dopingowali naszych zawodników , tylko wyzwali zawodników i ławkę rezerwowych druzyny gospodarzy oraz sędziów. Nie na tym polega kibicowanie . Pozdrawiam normalnych.

autor: ~Poloniusz 2015-11-18 18:38:29

avatar Witam. Już w sobotę wraz z biletem na mecz Polonii kolejny "Poloniusz Nr 44" (mam nadzieję, że dotrwam do jubileuszowego 45-go) + Młody Poloniusz + niespodzianka (jak zwykle od Poloniusza). Przyjdź. Kup bilet. Pokibicuj Polonii. Poczytaj w wolnej chwili "Poloniusza" ;) ZA TRZY!