O Polonii w NTO.

• autor: dario-spiker, 2015-08-06 08:58

Piłkarski raport: Polonia Głubczyce (Saltex 4 liga)

żródło: Nowa Trybuna Opolska, autor: Marcin Sabat

Zespół stracił dwóch ważnych graczy, ale wraca napastnik Łukasz Bawoł. Pozyskano też dwóch ciekawych młodzieżowców. To sprawia, że piłkarze z południa regionu znów powinni być w czołówce.

W minionym sezonie podopieczni trenera Marka Hanzela nieznacznie, bo zaledwie o punkt, okazali się gorsi od drużyny Piotrówki, która wywalczyła awans do 3 ligi. Zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu kibicom w Głubczycach humory dodatkowo pogorszyła wiadomość o odejściu do grającego o klasę wyżej Ruchu Zdzieszowice utalentowanych młodych ofensywnych zawodników: Karola Wanata (był królem strzelców Saltex 4 ligi w poprzednim sezonie) oraz Szymona Greka.

Więcej złych wiadomości już na szczęście nie było, choć do Prudnika przeniósł się Marcel Fedorowicz. Dla kibiców nadeszły też dobre wiadomości. Taką jest na pewno powrót do zespołu po rocznym pobycie w Unii Racibórz wytrawnego napastnika jakim jest 29-letni Bawoł. W 3 lidze, gdzie poziom jest znacznie wyższy, grał on w Polonii przez 1,5 roku i w 43 meczach zdobył 20 goli co jest nie lada wyczynem. Takiego napastnika chciałby każdy trener w 4 lidze.

Oprócz niego w Głubczycach grał będzie środkowy pomocnik 24-letni Adam Zalewski (Racławia Racławice Śląskie), a po kontuzji kolana wraca natomiast bardzo solidny obrońca - Bartosz Machi, którego atutem jest jeszcze dodatkowo fakt bycia młodzieżowcem. Takimi są też dwaj nowi gracze: 19-letni pomocnik Daniel Gładysz (Stadion Śląski Chorzów) i 17-letni napastnik Michał Sykulski (Gwarek Zabrze).

- Starta Wanata i Greka i przyjście Bawoła wymusza na nas trochę zmianę modelu gry, bo jest on typowym środkowym napastnikiem, ale to akurat pozytywne zmartwienie - mówi Hanzel. - Bardzo liczę na Kacpra Fedorowicza, który ma za sobą grę w Zdzieszowicach i Ślęzie Wrocław, a dwaj pozyskani juniorzy pokazali, że mają papiery na granie, choć w seniorskiej piłce stawiają pierwsze kroki.

Sparingi: Silesia Lubomia (4-2), Naprzód Borucin (4-1), Unia Racibórz (1-2).