Polonia Nysa Polonia Głubczyce
2018-09-22, 16:00:00

Z Namysłowem za trzy !

• autor: Popel_OGL, 2015-05-30 21:32

Polonia Głubczyce - Start Namysłów 1-0 (1-0)

relacja z meczu.

POLONIA GŁUBCZYCE - START NAMYSŁÓW 1-0 (1-0)

1-0 25min. Złoczowski

Polonia: Czerwiński - Wiciak, Lenartowicz, Sobociński, Jamuła, Milewski (77 Kobylnik),

Czarnecki, Złoczowski (75 Joszko), Rudziński (46 Cieślik), Wanat, Grek

Start: Stasiowski - Ł. Pabiniak, Krystian Błach, Biliński (85 D. Raszewski), Tistek,

Drapiewski (63 Kostrzewa), Sarnowski, Ptak (70Smolarczyk), Włoszczyk (52 Kamil Błach),

P. Pabiniak, Samborski

źródło: Nowa Trybuna Opolska, autor Marcin Sabat

Grający przez 68 minut w liczebnej przewadze piłkarze z Głubczyc wygrali tylko 1-0, gdyż zmarnowali kilka bardzo dobrych okazji bramkowych.

Pierwsze minuty należały do wyżej notowanych, ale słabiej spisujących się wiosną, gospodarzy. Po niespełna minucie Grek znalazł się sam na sam ze Stasiowskim, ale chyba zbyt szybko uderzył i spudłował. Kolejny fragment był popisem Wanata, który z drugiej linii wbiegał w pole karne i próbował strzałów z dystansu. W trzech sytuacjach zabrakło mu jednak precyzji.

Start czekał cierpliwie na kontrę i ta nadarzyła się w 21. minucie , kiedy Samborski minął dwóch rywali i miał przed sobą tylko Czerwińskiego. Napastnik namysłowian padł po starciu z bramkarzem i wracającym obrońcą, ale sędzia nakazał kontynuowanie gry. Samborski zareagował zbyt nerwowo i zobaczył czerwoną kartkę.

Start musiał więc przez ponad godzinę radzić sobie w osłabieniu, ale to go finalnie nie zdeprymowało, choć ledwie trzy minuty później stracił gola. Po rzucie rożnym dobrą główkę zaliczył Złoczowski i Stasiowski skapitulował. Bramka nie poderwała gospodarzy, którzy nie zdecydowali się szybko rozstrzygnąć mecz. Grali spokojnie i konsekwentnie, skupiając się na wyprowadzeniu kontrataku.

W efekcie to goście operowali piłką i musieli atakować, ale efektów nie było widać, także w drugiej części, która wiele nie zmieniła w grze obu drużyn. Z tą różnicą, że Polonia doczekała się swoich okazji. Po przejęciach i akcjach oskrzydlających mieli je dwukrotnie Wanat z Grekiem. Tak jak przed przerwą tak i po niej skuteczność gospodarzy pozostawiała jednak wiele do życzenia.

Posiadający optyczną przewagę podopieczni trenera Damiana Zalwerta zagrozili bramce Czerwińskiego raptem dwa razy. Uderzenie Sarnowskiego z rzutu wolnego oraz szybka akcja finalizowana przez Kamila Błacha nie dały jednak wyrównania. Większymi siłami zaatakowali w ostatnich pięciu minutach i omal za to nie zapłacili. Po szybkich akcjach Kobylnik i Cieślik mogli postawić kropkę nad "i”, ale tak jak wcześniej koledzy z ataku okazje zmarnowali.

Polonia GłubczyceStart Namysłów
Polonia Głubczyce 0:1 Start Namysłów