Polonia GłubczyceSkalnik Gracze
Polonia Głubczyce   Skalnik Gracze
2018-08-11, 17:00:00

Piotrówka z 3 miejca na fotel lidera.

• autor: dario-spiker, 2015-05-16 20:01

Polonia Głubczyce - LZS Piotrówka 1-2 (1 -2)

relacja z meczu

Polonia Głubczyce - LZS Piotrówka 1-2 (1-2)

10` Ndip Tambe Robert

21` 0-2 Eric tala

1-2 45` Mariusz Wiciak

źródło: Nowa Trybuna Opolska, autor: Sławomir Jakubowski

Po tej wygranej, przy jednoczesnej stracie punktów przez ekipę Stali Brzeg, Piotrówka została samodzielnym liderem IV-ligowych rozgrywek.

O losach spotkania przesądziło pierwsze pół godziny gry. Przyjezdni zdominowali swoich rywali, posiadali przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki i w efekcie zdobyli dwie bramki. Pierwsze minuty spotkania toczyły się według planu, który opracował szkoleniowiec gości Tomasz Hejduk.

– Założenia były takie, aby "siąść” na rywala w pierwszej połowie, strzelić szybko bramkę i grać spokojnie – przekonywał Hejduk. – Później jak już mieliśmy wynik, to cofnęliśmy się.
Wydawało się, że spokojnie grający gracze Piotrówki dowiozą dwubramkowe prowadzenie do przerwy. W ostatniej akcji pierwszej części gry miejscowi uzyskali jednak kontaktową bramkę. Z rzutu wolnego celnie uderzył weteran Mariusz Wiciak, a piłka, nie bez winy bramkarza Dawida Gargasza, znalazła drogę do bramki.

Druga część spotkania w niczym nie przypominała premierowej odsłony. Przyjezdni stracili wigor, a ich poczynania ograniczały się do nieudanych prób kontrataku. – Broniliśmy tego 2-1, chociaż też chcieliśmy strzelić coś jeszcze – przyznał pomocnik Piotrówki Marcin Chuptyś. – Jednak po straconej bramce, w naszych szeregach było trochę nerwówki.

Przewaga w polu graczy z Głubczyc, nie przełożyła się jednak na klarowne sytuacje podbramkowe. Najbliżej wyrównania miejscowi byli w 90 min, kiedy to prawdziwą bombę posłał na bramkę Piotrówki Wiciak. Gargasz wybił futbolówkę wprost pod nogi Tomasza Cieślika. Napastnik Polonii miał jednak kłopot z opanowaniem piłki i szansa przepadła.

Polonia Głubczyce – LZS Piotrówka 1-2 (1-2)

0-1 – Ndip Tambe – 10., 0-2 Tala – 22., 1-2 Wiciak – 45 (wolny).

Polonia: Czerwiński – Sobociński (75. Rudziński), Wiciak, Lenartowicz, Jamuła – Krywko (68. Hanuszewski), Milewski (83. Kobylnik), Wanat, Grek, Złoczowski – Cieślik. Trener Marek Hanzel

Piotrówka: Gragasz – Bernard, Galdino, Dziliński, Mizera – Chuptyś (62. Sroka), Gwiaździński, M. Ekwueme, E. Ekwueme (75. Mróz), Tala (84. Obassi) – Ndip Tambe. Trener Tomasz Hejduk

Sędziował: Piotr Kapica (Strzelce Opolskie).
Żółte kartki: M. Ekwueme, Dziliński.
Widzów 250.

autor: ~anonim 2015-05-17 08:03:16

avatar B

autor: ~gość 2015-05-18 15:41:21

avatar Hello co tak cicho na tej stronie.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Fortuna Głogówek Polonia Głubczyce

Polonia Głubczyce - Skalnik Gracze