Poloniusz.

• autor: dario-spiker, 2015-04-27 07:51

KRÓTKA  PIŁKA  czyli  PYTANIE  DO…

FRANCISZKA  CZERWIŃSKIEGO

POLONIUSZ: – Dużo było „zamieszania” z Twoim nowym klubem. Zagrałeś w sparingach Racławii Racławice Śląskie a wylądowałeś w końcu w głubczyckiej Polonii. Jak do tego doszło? Jak się czujesz przed meczem z Racławią?

Franciszek CZERWIŃSKI: – Rzeczywiście, dużo tego zamieszania było… i na pewno nie chciałem do tego wszystkiego doprowadzić, bo w życiu bym nawet nie pomyślał, że dostanę okazję do gry w głubczyckiej Polonii. Prawda jest taka, że z Racławicami przygotowywałem się do rundy i to dzięki nim miałem okazję „zmienić barwy”, bo byli poważnym kandydatem do pozyskania mojej osoby. Spodobała mi się tam atmosfera. Mam tam też swoich znajomych, ale niestety rozmowy za długo się przeciągały, działacze może i zwlekali z moją osobą - tego sam nie wiem, a też mi zależało, żebym był załatwiony jak najprędzej i z czystym sumieniem mógł się przygotowywać do rundy. Pewnego dnia przyszła propozycja do gry w Głubczycach, co mnie bardzo ucieszyło i nie ukrywam, że decyzja ciągle mi gdzieś chodziła po głowie. Jestem młody i mam takie zdanie, że nic dwa razy się nie zdarza i jeśli ma się okazję pójścia do drużyny mającej wyższe ambicje, to trzeba korzystać. Prezes Polonii szybko i sprawnie załatwił formalności, co mnie ucieszyło i bez jakichkolwiek problemów z uśmiechem na twarzy podjąłem przygotowania do rundy z chłopakami z Głubczyc. Nie mogę się już doczekać 1-szego gwizdka w dniu dzisiejszym. Mam nadzieję, że mecz będzie bardzo widowiskowy i ciekawy, w końcu do DERBY!

(ciąg dalszy Krótkiej piłki z Franciszkiem Czerwińskim w numerze 34 „Poloniusza”)