Polonia Głubczyce - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 205, wczoraj: 613
ogółem: 1 546 674

statystyki szczegółowe

Aktualności

Poloniusz.

  • autor: dario-spiker, 2015-04-23 13:17

         TAKO  RZECZE  MAREK  CURYŁO 

                          czyli  PROSTO 

                 Z  GABINETU  PREZESA

 

TAKO  RZECZE  MAREK  CURYŁO  czyli  PROSTO  Z  GABINETU  PREZESA

 

… o drużynie seniorów

Powoli rozgrywki IV ligi wkraczają w decydujący moment. Nasz zespół spisuje się bardzo dobrze. Wiele zespołów wzmocniło się w przerwie zimowej. My, oceniając potencjał z trenerem, nie zdecydowaliśmy się na rewolucję kadrową. Były pewne przymiarki, ale oczekiwania finansowe niektórych zawodników były zbyt wygórowane. Przykładem niech będzie Mateusz, który był już zawodnikiem Polonii. Odbył z zespołem 3 treningi, nie zagrał w meczu sparingowym a warunki finansowe, jakie przedstawił były poza zasięgiem klubu, znacznie odbiegały od kadry I zespołu.  Wykorzystując niezdecydowanie jednego z zespołów IV ligi, rzutem na taśmę udało nam się pozyskać bramkarza Franka Czerwińskiego. Zespół trenuje 4 razy w tygodniu, frekwencja na treningach to ok. 16-18 zawodników.

… o drużynach młodzieżowych

Rozgrywki zapoczątkowały grupy młodzieżowe (juniorzy, trampkarze i orlicy). Juniorzy i trampkarze grają rocznikiem młodszym w swoich ligach. Ich doświadczenie w rozgrywkach na pewno zaprocentuje w przyszłości i będziemy cieszyć się z sukcesów tych drużyn. Ponadto muszę zaznaczyć, że nasi Żacy i Orlicy to bardzo liczne drużyny - łącznie trenuje ok. 50 młodych adeptów. Licząc na dalszy zapał i zaangażowanie zawodników myślę, iż za parę lat zasilą oni drużyny młodzieżowe i seniorskie.

… o klubie

W klubie zrzeszonych jest ok. 160 zawodników w 6 drużynach, które uczestniczą w rozgrywkach ligowych. Obecnie na obiekcie wykonywane są czynności, aby zawody sportowe były rozgrywane w jak najlepszych warunkach. Boiska zostały zasilone nawozami i wyrównane po zimie wałem. Będą regularnie podlewane i zasilane. Z dotacji gminy i środków własnych dopinamy temat kamer na stadionie w Głubczycach. Na dniach będzie zamontowana kamera, która również będzie nagrywała mecze naszych drużyn. Głównym celem kamer, jakie będą zainstalowane, to zadbanie o ład, porządek, wyeliminowanie wandalizmu i libacji alkoholowych na obiekcie sportowym. Zapisywane zdarzenia będą weryfikowane przez policję i wobec uczestników zdarzeń będą wyciągane konsekwencje. Razem z miastem planowane są bieżące remonty, które potrzebne są na terenie stadionu. Zakres prac jest duży, na pewno będą one rozłożone w czasie i sukcesywnie będą posuwały się do  przodu.

… o trenerach

W klubie pracują wykwalifikowani trenerzy. Każdy z nich wkłada dużo serca do pracy w swoich zespołach. Trenerzy mają pełne poparcie zarządu. Pojawiające się spekulacje o zmianie trenera to tylko wymysły kibiców, którzy niewiele wiedzą i nie widzą pracy trenera. Będąc w zarządzie klubu już 4 lata, współpracowałem z 4 trenerami w zespole seniorów. Pracę trenera Marka Hanzla oceniam jednak najwyżej. Jest to trener bardzo dobrze zorganizowany, z bogatym warsztatem szkoleniowym i ciągle podnoszącym swoje kwalifikacje. Niezależnie od końcowego wyniku w sezonie, będę namawiał Marka, aby pozostał na kolejny sezon. Spekulacje co do możliwości współpracy z trenerem Markiem Malewiczem ucinam od razu. Dzisiaj nie ma takiego tematu i w ogóle nie jest brany pod uwagę. Pan Marek Malewicz  dwa razy otrzymał propozycję pracy w Polonii. Było to w okresie przerwy zimowej 2013 i 2014. Za każdym razem odmawiał przyjęcia pracy u nas.

… o kibicach, mediach i „Poloniuszu”

Piłka nożna dla kibiców. Jakże prawdziwe hasło. Frekwencja na naszych meczach bardzo się poprawiła. Są mecze na naszym stadionie, na które przychodzi ponad 300 kibiców. To obrazuje, jak duże emocje w Głubczycach wywołuje Piłka. Smutne jest nieraz słuchanie i czytanie nieprzychylnych komentarzy na temat drużyny czy trenerów. W chwilach niepowodzenia ważne jest wsparcie a zazwyczaj są to opinie negatywne i nie zawsze prawdziwe. Po porażce czy remisie od razu szuka się niepotrzebnych sensacji. To nie działa dobrze na drużynę, zazwyczaj przynosi to szkodę dla głubczyckiej piłki. Razem z Robertem Stebnickim, redaktorem „Poloniusza”, chcę, aby ta nasza gazetka Polonii stała się bieżącą informacją o tym, co się dzieje w naszym klubie. Będą się tu pojawiały wszystkie bieżące ważne informacje, jakie będą miały miejsce. Będą też wywiady z trenerami i zawodnikami. „Poloniusz” będzie kolejnym, poza stroną internetową, źródłem aktualnych informacji o naszym klubie.

… o 70-leciu klubu

Jestem po spotkaniu z Burmistrzem Głubczyc Panem Adamem Krupą. Myślę, że do końca kwietnia poznamy datę dnia, w którym Polonia świętować będzie swoje 70-te urodziny. Proszę jeszcze o cierpliwość. O szczegółach ustaleń wszyscy będą powiadomieni.

 

                                                                    KS 1945 PG

 


  • Komentarzy [12]
  • czytano: [1024]
 

autor: ~anonim 2015-04-23 21:05:38

avatar Panie Prezesie jestem kibicem Polonii od lat zawsze na dobre i na złe,i kibicuję tej drużynie chciałbym aby było jak najlepiej i aby grała w jak najwyższej lidze i takie oczekiwania mają kibice i zapewne cały zarząd ale nie zgodzę się z brakiem możliwości oceny piłkarzy przez kibiców.Przedewszystkim piłkarze grają dla kibiców a nie dla Prezesa czy trenera.Przecierz Pan również po remisie i przegranej w takim czy innym stylu ma swoje zdanie tylko Panu nie wypada o tym mówić i pisać oficjalnie.Zawodnicy muszą być przygotowani na krytykę i to ze strony kibiców . Trener też prowadzi oceny zawodników dla własnych potrzeb.Panie Prezesie nie jest Pan chyba zwolennikiem powiedzenia 'kibic siedzi z dala i się nie w-la' .Zyczę Polonii awansu do III ligi z okazji 70 lecia klubu .Pozdrawiam .


autor: ~kibic 2015-04-23 21:33:11

avatar prawdziwe słowa


autor: ~zawodnik 2015-04-24 07:37:02

avatar do anonima - Z godzę się z Panem , jeśli chodzi o krytykę między kibicami , pogadają sobie po meczu przy piwku ponarzekają, "ok". Ale przykład z ostatniego meczu pucharowego uważa pan za dobry ? Wyzywanie i śmiech z zawodnika który wszedł na boisko, czy to jest dobre dla drużyny ? Czy ten zawodnik po gwizdach i śmiechach zaczął grać lepiej ? Mam wrażenie że nie , że to pogorszyło tylko sytuację. To są zawodnicy , amatorzy , którzy w tym np. meczu (przegranym ) grali za darmo. Przyszli , grali ( na poziomie jakim potrafią) i w nagrodę dostali gwizdy, śmiech itp. Czy zasłużyli na stwierdzenia , tu cytuję jednego z kibiców : " Co to za gra lepiej grają u "Dżeladża" w Nowej Wsi" ?


autor: ~Kibice?! 2015-04-24 13:33:10

avatar kibicami można nazwać osoby dopingujące a nie jarmark który odbywa sie w kazdym meczu w Głubczycach ten zawodnik zagrał słabo i pewnie dobrze o tym wie ,a ile razy było ze zagrał dobrze to go klepali po plecach Ci sami co sie z niego smiali i wygwizdywali dlatego okreslenie kibice w Głubczycach uważam za troche naciagane choc nie ujmuje tym co porostu nimi są śpiewajac czy nie spiewajac ale jest ich nie wielu. podejrzewam ze jakby ten zawodnik mógł oddac im te 5zł za bilet i by ich juz nie ogladał na stadionie to dałby im nawet 10 zł z pocałowaniem ręki.pozdrawiam.


autor: ~fantomas 2015-04-24 16:32:10

avatar Tak jest i będzie w sporcie. Jak się wygrywa to się jest na górze a jak przegrywa to się jest ocenianym przez kibiców... Ciekawe cz Ty, który napisałeś wcześniej jesteś taki bez krytyczny wobec swojego klubu, któremu kibicujesz w wyższej lidze czy np wobec reprezentacji. Zawsze te drużyny chwalisz? Jest jedna zasadnicza rzecz... można przegrać ale po walce i harówie na boisku.


autor: ~do fantomasa 2015-04-25 06:43:48

avatar Tak jak ktoś napisał wyżej. Jasne że kibic może sobie krytykować zawodników , drużynę. Ale odpowiedz czy wykrzykiwanie z trybun na jakiegoś zawodnika jest działaniem dla dobra tej drużyny, czy to coś może zmienić na plus ?
Mi jako kibicowi Polonii było wstyd za naszych kibiców na ostatnim meczu. Szczególnie biorąc pod uwagę kibiców Odry czy trójkę kibiców Polonii, którzy przyjechali z Białej i dopingowali cały mecz. I nie zraziło ich to, że ich znajomy bramkarz w tym meczu był na rezerwie. Było mi wstyd przed panem Kazikiem z Wrocławia,który jeździ większość wyjazdowych meczów Polonii . Pierwszy raz przyjechał do Głubczyc, a tu z trybun takie teksty.


autor: ~anonim 2015-04-27 09:34:28

avatar Panie prezesie pan w wielu słowach ma racje ale też pan nie przekazuje w swoich wypowiedziach rzeczywistych faktów.Powinien pan szanować nie tylko zawodników grających obecnie ale też tych którzy kiedyś grali .Proszę nie pisać nieprawdy i nie wprowadzać w błąd kibiców i ludzi czytających tę stronę.


autor: sanchez300 2015-04-28 01:21:27

Profil sanchez300 w Futbolowo Jezeli zawodnik grajacy w meczu skupia sie na swojej grze , to prawda jest taka ze nie odbiera co sie krzyczy z trybun, to raczej przeszkadza zarzadzajacym tym klubem, nie jemu, a jak bardziej interesuja go trybuny , to moze powinnien zmienic profesje .


autor: ~do sancheza 2015-04-28 12:13:41

avatar Profesje do nasi zawodnicy mają do południa. Pracują, uczą się itp. To nie ekstraklasa, to są amatorzy. A jeśli jesteś kibicem to nie obrażaj swoich.
Można ich rozgonić i zatrudnić takich zawodników z B klasy. Będą lepiej grać ? Tak żeby ciebie zadowolić ?
A może armię zaciężną ze Śląska? Co byś wolał ?
Ciekaw jestem, co by się działo, jakbyś np. na meczu Legii , siedząc wśród kibiców zaczął wyzywać jakiegoś zawodnika legionistów. Może spróbujesz i podzielisz się doświadczeniem ? :)


autor: ~gość 2015-04-29 18:16:19

avatar Ciekaw jestem panie prezesie, jakie to nie do zrealizowania warunki przedstawił niejaki Mateusz, że nie mógł je pan spełnić? Może warto było pomyśleć w zimie o tym co zastaniemy po spadku z III ligi, a nie wyrzucać niemałe pieniądze w błoto na zawodników ze śląska i trenera który oprócz obiecywania wyników i kasowania pensji nic dobrego dla klubu nie zrobił. I dlaczego pana pupil Łukasz B, nie chiał zostać lub czemu nie chciał go pan zatrzymać,gdy cały czas był przez pana wychwalany pod niebiosa


autor: sanchez300 2015-05-01 10:47:00

Profil sanchez300 w Futbolowo ~do sancheza ??? w ktorym momencie obrazilem swoich pilkarzy???


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

MKS GogolinPolonia Głubczyce
MKS Gogolin 0:1 Polonia Głubczyce
2018-11-17, 13:00:00
     

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
MKS Gogolin 0:1 Polonia Głubczyce
Chemik Kędzierzyn - Koźle 1:2 Porawie Większyce
LZS Starowice 3:3 Unia Krapkowice
Swornica Czarnowąsy 2:1 Polonia Nysa
Piast Strzelce Opolskie 4:1 Start Namysłów
Victoria Chróścice 4:1 Pogoń Prudnik
Małapanew Ozimek 3:0 TOR Dobrzeń Wielki
Skalnik Gracze 7:2 OKS Olesno

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16